Authentic Beauty Concept

Authentic Beauty Concept

– produkty godne zaufania

SPOŁECZNOŚĆ

Produkty do świadomej pielęgnacji włosów łączą w sobie zaawansowane rozwiązania naukowe i starannie dobrane składniki oraz są wynikiem chęci ciągłego odkrywania. Dowiedz się, w jaki sposób te czynniki wpłynęły na wysoce skuteczne receptury kosmetyków Authentic Beauty Concept.

Chęć posiadania zdrowych, pięknych włosów towarzyszy nam niemal od zarania ludzkości. Przedstawiciele kultur ze wszystkich stron świata stosowali różne sposoby, aby zachwycać lśniącymi puklami – pielęgnowali je m.in. olejami z nasion i orzechów, papkami z owoców czy roztartymi ziołami. W miarę rozwoju nauki i technologii znajdowaliśmy coraz bardziej zaawansowane metody na wykorzystanie dobroczynnej mocy natury. Zamiast pojedynczych składników stopniowo zaczęliśmy używać mieszanek o specjalistycznych recepturach. Produkty Authentic Beauty Concept powstają na bazie specjalnie połączonych oczyszczonych naturalnych ekstraktów. Linia produktów Hydrate przeznaczona do włosów suchych zawiera wyciągi z mango i listków bazylii. Mango jest znane z dużej zawartości przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, a bazylia posiada właściwości przeciwzapalne. W dalszej części artykułu dowiesz się, w jaki sposób zaawansowane rozwiązania naukowe pozwoliły pozyskać, oczyścić i zakonserwować składniki.

Zaczęliśmy od poszukiwania informacji na temat tradycyjnie używanych składników roślinnych oraz naturalnych kosmetyków z całego świata. Następnie ustaliliśmy ich skuteczność i zasadność stosowania każdego ze składników w określonych celach i wybraliśmy pary, które najskuteczniej zaspokajały potrzeby konkretnego typu włosów. Po wybraniu składników roślinnych dla linii produktów uwzględniliśmy je w skutecznych recepturach produktów Authentic Beauty Concept. W celu pozyskania najcenniejszych substancji ze składników roślinnych w ich surowej postaci otoczyliśmy je falami ultradźwiękowymi, których delikatne oddziaływanie pozwoliło otrzymać koncentraty roślinne. Ta metoda jest skuteczna i zapobiega utracie dobroczynnego działania składników. Na kolejnym etapie koncentraty są poddawane destylacji z wykorzystaniem pary, co pozwala uzyskać wyciągi zachowujące wszystkie zalety danego składnika, podobnie jak w przypadku procesu pozyskiwania zapachu do produkcji perfum. Proces eco-sound® ma kilka zalet. Łagodna ekstrakcja na zimno wymaga niewielkiej ilości energii, jej produkty uboczne mogą zostać wykorzystane w innych celach, a cząsteczki wrażliwe na ciepło pozostają nienaruszone.

Wyobraź sobie mango. Nie chcesz, aby w Twoich produktach do włosów znalazł się cukier owocowy, włókna owocu i zawarta w nim woda. Jedna z metod pozyskiwania składników aktywnych wymaga użycia siły i zmiażdżenia owocu – niestety w tym przypadku może dojść do uszkodzenia cennych cząsteczek. Innym sposobem jest gotowanie rozdrobnionego owocu aż do uzyskania gęstej masy, ale w tym przypadku utracone zostaną wszystkie cząsteczki wrażliwe na ciepło. A co byłoby, gdyby delikatnie potrząsać całym owocem, tak aby wszystkie błony w jego wnętrzu rozpadły się, uwalniając cenną zawartość? Tak właśnie działa technologia eco-sound® wykorzystywana do pozyskiwania wyciągu z mango i listków bazylii – albo z Mangifera Indica i Ocimum Basilicum, ponieważ pod takimi nazwami znajdą się one na liście składników. Wyciągi z obu roślin są zawarte w kosmetykach z linii Hydrate Authentic Beauty Concept, która nawilża i pielęgnuje włosy normalne i suche.

Składniki kosmetyków Authentic Beauty Concept są dobierane starannie i w przemyślany sposób. Wierzymy, że to, czego nie umieszczamy w naszych produktach jest równie ważne jak to, co do nich dodajemy. Świadomie zrezygnowaliśmy z użycia silikonów, siarczanów*, parabenów, oleju mineralnego i sztucznych barwników. Dotychczas udało nam się sprawić, że receptury 28 z 31 naszych kosmetyków są całkowicie wegańskie i nadal pracujemy, aby pozostałe trzy produkty także stały się wegańskie. Wytwarzając nasze kosmetyki, kierujemy się rzetelnością. Od 2017 roku wspieramy inicjatywę na rzecz zrównoważonej uprawy guaru – program wdrożenia przejrzystego łańcucha wartości umożliwiającego poprawę jakości życia tysięcy właścicieli małych gospodarstw uprawiających w Indiach rośliny wykorzystywane do produkcji gumy guar. W naszych kosmetykach guar** jest wykorzystywany jako składnik pielęgnacyjny ułatwiający rozczesywanie i poprawiający strukturę włosów w dotyku.

Poznaj inne składniki, dzięki którym nasze linie produktów są wyjątkowe.

Wszystkie typy włosów

Innym przykładem starannego doboru składników jest szampon głęboko oczyszczający Deep Cleansing Shampoo do każdego rodzaju włosów. W jego recepturze znajduje się wyciąg z fioletowego ryżu zgodnego z zasadami sprawiedliwego handlu, pozyskiwanego w etyczny sposób w Azji Południowo-Wschodniej. Ten składnik pomaga usunąć sebum i zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy.

Hydrate

Hydrate

Wyciągi z mango i bazylii mogłyby trafić do luksusowych produktów do włosów suchych już ze względu na sam zapach. Ogromnym plusem jest to, że dodatkowo zawierają one witaminy, minerały i przeciwutleniacze oraz posiadają właściwości przeciwzapalne.

Amplify

Amplify

Nadanie włosom zachwycającego wyglądu jest tak łatwe, jak wzbogacenie śniadania o coś zdrowego. Receptura z wyciągiem z zielonej herbaty i odrobiną ożywczej limonki pomaga zwiększyć objętość włosów.

Replenish

Replenish

Miłośnicy superżywności wiedzą, że syrop klonowy i orzechy pekan to nie tylko składniki smacznych przekąsek, ale też niezawodne, wegańskie źródło energii i siły. My wykorzystaliśmy wyciągi z klonu i orzechów pekan w kosmetykach z linii Replenish, dzięki której włosy są silne i lśniące.

Glow

Glow

Daktyle i cynamon – to brzmi pysznie! Oprócz wspaniałego smaku te dwa składniki słyną z właściwości tonizujących, ujędrniających, nawilżających, łagodzących, energetyzujących i odżywczych. Wyciągi z tych wegańskich przysmaków trafiły do naszych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów farbowanych.

 

Glow

Embrace

Stworzenie linii skutecznych produktów do stylizacji, które byłyby równie naturalne co nasze pozostałe kosmetyki, było nie lada wyzwaniem. Udało nam się to m.in. dzięki wykorzystaniu masła shea, oleju kokosowego i kaolinu.


* środki powierzchniowo czynne z grupy siarczanów
** chlorek hydroksypropylotrimoniowy guaru

Więcej o ruchu Authentic Beauty Movement

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF