Skip to Content

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT

PRODUKTY GODNE ZAUFANIA

SPOŁECZNOŚĆ

Produkty do świadomej pielęgnacji włosów łączą w sobie zaawansowane rozwiązania naukowe i starannie dobrane składniki oraz są wynikiem chęci ciągłego odkrywania. Dowiedz się, w jaki sposób te czynniki wpłynęły na wysoce skuteczne receptury kosmetyków Authentic Beauty Concept.

Chęć posiadania zdrowych, pięknych włosów towarzyszy nam niemal od zarania ludzkości. Przedstawiciele kultur ze wszystkich stron świata stosowali różne sposoby, aby zachwycać lśniącymi puklami – pielęgnowali je m.in. olejami z nasion i orzechów, papkami z owoców czy roztartymi ziołami. W miarę rozwoju nauki i technologii znajdowaliśmy coraz bardziej zaawansowane metody na wykorzystanie dobroczynnej mocy natury. Zamiast pojedynczych składników stopniowo zaczęliśmy używać mieszanek o specjalistycznych recepturach. Produkty Authentic Beauty Concept powstają na bazie specjalnie połączonych oczyszczonych naturalnych ekstraktów. Linia produktów Hydrate przeznaczona do włosów suchych zawiera wyciągi z mango i listków bazylii. Mango jest znane z dużej zawartości przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, a bazylia posiada właściwości przeciwzapalne. W dalszej części artykułu dowiesz się, w jaki sposób zaawansowane rozwiązania naukowe pozwoliły pozyskać, oczyścić i zakonserwować składniki.

Zaczęliśmy od poszukiwania informacji na temat tradycyjnie używanych składników roślinnych oraz naturalnych kosmetyków z całego świata. Następnie ustaliliśmy ich skuteczność i zasadność stosowania każdego ze składników w określonych celach i wybraliśmy pary, które najskuteczniej zaspokajały potrzeby konkretnego typu włosów. Po wybraniu składników roślinnych dla linii produktów uwzględniliśmy je w skutecznych recepturach produktów Authentic Beauty Concept. W celu pozyskania najcenniejszych substancji ze składników roślinnych w ich surowej postaci otoczyliśmy je falami ultradźwiękowymi, których delikatne oddziaływanie pozwoliło otrzymać koncentraty roślinne. Ta metoda jest skuteczna i zapobiega utracie dobroczynnego działania składników. Na kolejnym etapie koncentraty są poddawane destylacji z wykorzystaniem pary, co pozwala uzyskać wyciągi zachowujące wszystkie zalety danego składnika, podobnie jak w przypadku procesu pozyskiwania zapachu do produkcji perfum. Proces eco-sound® ma kilka zalet. Łagodna ekstrakcja na zimno wymaga niewielkiej ilości energii, jej produkty uboczne mogą zostać wykorzystane w innych celach, a cząsteczki wrażliwe na ciepło pozostają nienaruszone.

Wyobraź sobie mango. Nie chcesz mieć w swoich produktach całego cukru z owocu, włókien roślinnych, a nawet nadmiaru wody. Jednym ze sposobów na wydobycie aktywnych składników z mango jest użycie siły, zgniecenie owocu, ale także potencjalna utrata cennych cząsteczek w tym procesie. Inną opcją jest gotowanie miąższu, aż do uzyskania gęstego puree, co zniszczyłoby składniki wrażliwe na ciepło. A gdyby tak delikatnie potrząsnąć całym owocem, że każda pojedyncza membrana roślinna rozpadnie się i uwolni swoją zawartość? Tak właśnie robi technologia eco-sound® z ekstraktem z owoców mango i ekstraktem z liści bazylii - czyli Mangifera Indica i Ocimum Basilicum, których nazwy znajdziesz na liście składników. Można je znaleźć w gamie Hydrate firmy Authentic Beauty Concept, która nawilża oraz dba o włosy normalne i suche.

Authentic Beauty Concept używa starannie dobranych składników. Wierzymy, że to co pomijamy jest równie ważne jak to co dodajemy. Dokonaliśmy świadomego wyboru, aby pozostać wolnym od silikonów, siarczanów*, parabenów, oleju mineralnego czy sztucznych barwników. Nasze kosmetyki są w 100% wegańskie i wolne od okrucieństwa. Chcemy produkować je z pełną uczciwością. Od 2017 roku wspieramy Sustainable Guar Initiative - program, który zwiększa poziom środków do życia tysięcy rolników uprawiających fasolę guar w Indiach, dzięki przejrzystemu łańcuchowi wartości. W naszych produktach Guar** jest stosowany jako składnik pielęgnacyjny, ułatwiający rozczesywanie włosów.

Dowiedz się więcej o innych składnikach, które sprawiają, że każda gama jest tak wyjątkowa.

Hydrate

Wyciągi z mango i bazylii mogłyby trafić do luksusowych produktów do włosów suchych już ze względu na sam zapach. Ogromnym plusem jest to, że dodatkowo zawierają one witaminy, minerały i przeciwutleniacze oraz posiadają właściwości przeciwzapalne.

Amplify

Nadanie włosom zachwycającego wyglądu jest tak łatwe, jak wzbogacenie śniadania o coś zdrowego. Receptura z wyciągiem z zielonej herbaty i odrobiną ożywczej limonki pomaga zwiększyć objętość włosów.

Replenish

Miłośnicy superżywności wiedzą, że syrop klonowy i orzechy pekan to nie tylko składniki smacznych przekąsek, ale też niezawodne, wegańskie źródło energii i siły. My wykorzystaliśmy wyciągi z klonu i orzechów pekan w kosmetykach z linii Replenish, dzięki której włosy są silne i lśniące.

Glow

Daktyle i cynamon – to brzmi pysznie! Oprócz wspaniałego smaku te dwa składniki słyną z właściwości tonizujących, ujędrniających, nawilżających, łagodzących, energetyzujących i odżywczych. Wyciągi z tych wegańskich przysmaków trafiły do naszych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów farbowanych.

Embrace Styling

Stworzenie linii skutecznych produktów do stylizacji, które byłyby równie naturalne co nasze pozostałe kosmetyki, było nie lada wyzwaniem. Udało nam się to m.in. dzięki wykorzystaniu masła shea, oleju kokosowego i kaolinu.

* środki powierzchniowo czynne z grupy siarczanów
** chlorek hydroksypropylotrimoniowy guaru