FAQ

Dostarczymy Twoją paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS.

Po złożeniu zamówienia na authenticbeautyconcept.pl automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem, który pozwoli Ci śledzić Twoją przesyłkę. Jeśli nie otrzymałeś linku lub są jakieś problemy, prosimy o kontakt na info@authenticbeautyconcept.pl

Przy zamówieniach powyżej 280 Złoty dostarczamy bezpłatnie na terenie Polski.

Przy zamówieniach poniżej 280 Złoty opłata za dostawę wynosi 18.99 Złoty

Twoje zamówienie zostanie przetworzone natychmiast po jego otrzymaniu, jednak dostawa trwa zazwyczaj 3-5 dni roboczych. Gdy przesyłka zostanie zarejestrowana przez przewoźnika, otrzymasz e-mail potwierdzający wysyłkę zamówienia, dzięki czemu będziesz mógł śledzić drogę paczki.

Jeśli śledzenie przesyłki wskazuje, że przesyłka została zwrócona do nadawcy, możliwe, że Twój adres jest niepoprawny, niekompletny lub że przewoźnik nie mógł dostarczyć zamówienia z różnych powodów. Jeśli otrzymamy paczkę z powrotem, zwrócimy Ci pieniądze i będziesz mógł ponownie złożyć zamówienie.

W większości przypadków, kurier zostawił paczkę np. u sąsiada (z lub bez informacji o dostawie w Twojej skrzynce pocztowej). Dlatego sprawdź możliwe punkty dostawy zamówienia. Niestety my nie posiadamy informacji, kto przyjął paczkę. 

Przesyłki zawsze opuszczają nasze centrum wysyłkowe w idealnym stanie.  Niemniej jednak może się zdarzyć, że paczki ulegną uszkodzeniu w trakcie transportu, a w rezultacie zawartość zostanie uszkodzona. W takich sytuacjach zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą pod adresem info@authenticbeautyconcept.pl. 

Fakturę otrzymasz w mailu bezpośrednio po przetworzeniu zamówienia. Jeśli masz pytania lub sugestie, skontaktuj się z nami pod adresem info@authenticbeautyconcept.pl.

Obecnie dostarczamy przesyłki wyłącznie na terenie Polski. Aby otrzymać nasze produkty poza granicami Polski, odwiedź nasze lokalne strony internetowe i sprawdź Wyszukiwarkę Salonów, aby dowiedzieć się o możliwościach zakupu naszych produktów w Twoim kraju. 

Obecnie w naszym sklepie internetowym oferujemy metody płatności takie jak: Karta Kredytowa, BLIK, oraz Przelewy24.

Nasze butelki w pełni nadają się do recyklingu.

Receptury produktów Authentic Beauty Concept do pielęgnacji i stylizacji są wegańskie i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Vegan Society stworzyło termin „wegański”, kiedy zostało założone w 1944 roku. Wprowadzony w 1990 roku, znak towarowy Vegan Society jest najbardziej zaufanym standardem dla wegańskich konsumentów. Powstał, aby poprawić etykietowanie produktów i zapewnić wybór produktów wegańskich. Można go znaleźć w ponad 37 000 produktów na całym świecie.

Rejestracja w  Vegan Society wymaga spełnienia surowych kryteriów. Dedykowany zespół z Vegan Society sprawdza każde indywidualne zastosowanie produktu, współpracując z producentami, aby upewnić się, że na żadnym etapie produkcji nie użyto składników pochodzenia zwierzęcego ani nie przeprowadzono testów na zwierzętach.

Co Authentic Beauty Concept ma na myśli przez “Wegańskie” i “nie testowane na zwierzętach”?

“Wegańskie” oznacza, że nasze receptury nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, wyjątkiem jest Ziarnista Pasta Woskowa i Krem Modelujący, które zawierają wosk pszczeli oraz Pianka Wzmacniająca, która zawiera Chitosan. Dążmy do posiadania w pełni wegańskich formuł we wszystkich produktach Authentic Beauty Concept do końca 2021. 

Z kolei „Czyste receptury”  oznaczają, że nasze receptury są wolne od środków powierzchniowo czynnych z grupy siarczanów, parabenów, silikonów, olejów mineralnych i sztucznych barwników. Produkty opierają się na formułach z czystymi, prostymi, przyjemnymi i starannie dobranymi składnikami. W Authentic Beauty Concept niektóre składniki zostały nawet oczyszczone za pomocą ekstrakcji ultradźwiękowej i destylacji parowej.

Jeśli nie, które składniki lub grupy składników są syntetyczne? 

Do 95% składników pochodzenia naturalnego – wliczając wodę  – ma  pochodzenie naturalne (bazując na ISO 16128), w tym olej kokosowy i jojoba, masło shea, ekstrakt z fioletowego ryżu i biodegradowalna skrobia. Authentic Beauty Concept stara się tworzyć jak najbardziej naturalne receptury. Niektóre składniki nie mają jednak naturalnych zamienników lub nie mogą być pozyskane z natury bez modyfikacji w celu ich rozpuszczenia lub oczyszczenia. W związku z tym, niektóre  składniki po obróbce chemicznej mają jednocześnie naturalne części jak i te nie naturalne.

W Henkel Beauty Care dbamy o to, aby nasze produkty kosmetyczne nie powodowały przedostawania się mikroplastiku do środowiska. Dotyczy to również Authentic Beauty Concept. Przeczytaj więcej o naszym zaangażowaniu:

Nie, produkty Authentic Beauty Concept nie zawierają oleju palmowego (lub oleju z ziaren palmowych). Mogą zawierać środki powierzchniowo czynne, które powstają na bazie oleju palmowego (ziaren). Zawsze, gdy w Henkelu używamy pochodnych oleju palmowego (ziaren), wspieramy zrównoważone praktyki pozyskiwania tych surowców. 

Osoby posiadające alergie powinny zawsze przed użyciem przetestować produkt na małym obszarze skóry. Nie możemy zagwarantować, że podczas stosowania naszych produktów nie wystąpi reakcja alergiczna z powodu orzechów pekan (wyciąg z łupin Carya Illinoensis (pekan) znajdujących się w części naszych produktów). W przypadku silnej alergii na orzechy odradzamy korzystanie z tej gamy produktów. 

Produkty Authentic Beauty Concept są produkowane w Europie.

Wszystkie nasze produkty kosmetyczne są dokładnie testowane pod kątem bezpieczeństwa. 

Nasze opakowania zostały opracowane we współpracy z projektantką posiadającą obszerne doświadczenie w branży perfumeryjnej. Zastosowaliśmy unikalne proste kształty, inspirowane minimalistycznymi japońskimi wazonami. Na froncie umieściliśmy fragmenty naszego manifestu, ponieważ jest on kluczem naszego działania.

Nasze butelki, słoiki i metalowe puszki nadają się do recyklingu. 

Bycie ekologicznym to nasz priorytet, ale zawsze próbujemy się rozwijać, działać lepiej i zapewniać bardziej zrównoważone rozwiązania. Z radością informujemy, że od 2021 roku zaczęliśmy wytwarzać wszystkie nasze butelki i słoiki z tworzywa sztucznego pochodzącego w 80% z recyklingu (PCR) (z wyjątkiem mini słoiczków 30ml), jednocześnie zachowując miękkość opakowań w dotyku. 

Nasze butelki i słoiki są w większości wykonane z HDPE, czyli “High Density Polyethylene”. Od 2021, zaczęliśmy wytwarzać wszystkie nasze butelki i słoiki z tworzywa sztucznego pochodzącego w 80% z recyklingu (PCR) (z wyjątkiem mini słoiczków 30ml). Pierwsza warstwa opakowania została wykonana  z materiału zwanego „adflex”, który zapewnia miękkość w dotyku.

Wszystkie pokrywki i nakrętki wykonane są z polipropylenu. Dzięki temu nasze butelki i słoiki nadają się do recyklingu. 

PCR (Post- Consumer Recycled Plastic) to tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu, wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów, na przykład wyrzuconych butelek. 

Ponowne wykorzystanie takich jednorazowych tworzyw sztucznych jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska i przyczynia się do rozwoju gospodarki działającej w obiegu zamkniętym.

Pompki rozpylające nie nadają się do recyklingu ze względu na wiele tworzyw użytych do jej stworzenia - szczególnie POM (Polyoxymethylene), który jest kluczowy do prawidłowego działania pompki oraz jest kompatybilny z recepturą. Butelka nadaje się do recyklingu.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Możesz łatwo skontaktować się z naszym działem obsługi klienta przez e-mail:

E-mail: info@authenticbeautyconcept.pl