Eksperckie Rozmowy:

Eksperckie Rozmowy:

Fryzjerka i Global Creative Advocate Hester Wernert-Rijn

SPOŁECZNOŚĆ

Holenderska fryzjerka o autentycznym pięknie, indywidualnym stylu i świadomym doświadczeniu

Jeżeli zauważysz Hester Wernert-Rijn na ulicach Amsterdamu, z pewnością poznasz ją po długich, rozwianych włosach (ciemnych ze złotymi pasemkami, opadającymi swobodnie na plecy), charakterystycznej czapce rybaczce, która stała się najczęściej noszonym dodatkiem (Hester twierdzi, że ukrywa ona włosy podczas gorszych dni, ale my uważamy, że po prostu wyraża jej dobry gust) i ponadczasowej, czerwonej szmince. Stylistka fryzur znana z autentycznych, indywidualnych stylów, a także świadomegoi osobistego podejścia do klientów w swoim salonie w Amsterdamie – Hester idealnie wpasowuje się w filozofię Authentic Beauty Concept. Tę znaną stylistkę można często spotkać za kulisami największych wybiegów i pokazów mody na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że zajmuje się włosami tylko supermodelek i celebrytek. Gdy Hester przebywa w Amsterdamie, możesz spotkać ją, gdy oferuje profesjonalny szampon lub stylizuje włosy swoich klientów w Mogeen, salonie, który założyła w samym sercu tego miasta. Wnętrze industrialnej przestrzeni salonu ma unikalny charakter i jest urządzone w eklektycznym stylu zgodnym z preferencjami kobiety, która żyje i oddycha autentycznością, a także w profesjonalny sposób przekłada filozofię Authentic Beauty Concept na indywidualne stylizacje swoich klientów.

Wywiad z Hester -  Podcast Biography

Wywiad z Hester - Podcast Biography

W tym podcast'cie Authentic Beauty Concept poznasz nieznane dotychczas historie z życia Globalnej Kreatywnej Ambasadorki Hester Wernert-Rijn.

SPOŁECZNOŚĆ
Wywiad z Hester - Podcast BRAND VALUES

Wywiad z Hester - Podcast BRAND VALUES

Ten pockast Authentic Beauty Concept pozwoli Ci poznać wizję i podejście Globalnej Kreatywnej Ambasadorki Hester Wernert-Rijn do holistycznej koncepcji fryzjerstwa.

SPOŁECZNOŚĆ
Wywiad z Hester - Podcast BACKSTAGE SECRETS

Wywiad z Hester - Podcast BACKSTAGE SECRETS

Daj się zaintrygować fascynującym historiom i zakulisowym sekretom od nagradzanej stylistki i Globalnej Kreatywnej Ambasadorki Hester Wernert-Rijn.

SPOŁECZNOŚĆ

Authentic Beauty Concept: Czym dla ciebie jest autentyczność?

Hester Wernert-Rijn: Autentyczność to bycie doskonale niedoskonałym, każdy na swój sposób. Może się wyrażać w sposobie ubierania lub w postawie, z jaką podchodzi do swojej urody, na przykład podkreślaniu pieprzyków i piegów lub pozostawieniu niesfornej burzy loków samej sobie. Doskonała niedoskonałość jest moim stylem rozpoznawczym, nie tylko w stylizacjach, które tworzę, ale także w codziennym życiu. Wierzę, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób. Autentyczność oznacza zaakceptowanie niedoskonałości, bycie z nich dumnym i przekraczanie standardów piękna. Perfekcyjna autentyczność ma w sobie coś z rock 'n' rolla. Kochaj siebie, życie i wszystko, co ma Ci ono do zaoferowania ...

 

Jak autentyczne piękno zmieniało się w ostatnich latach?

Autentyczne piękno ewoluowało wraz z nowym pokoleniem, które chce być wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jest mniej zainteresowane byciem częścią głównego nurtu, chociaż mainstream sam w sobie doświadczył ogromnych zmian. Dlatego obecnie jesteśmy otwarci na wiele więcej różnych rodzajów piękna.

 

Jak mogłabyś określić styl życia tego nowego pokolenia? 

Jest on bardzo szybki. To pokolenie wie o wiele więcej niż ja, gdy byłam w ich wieku. Przede wszystkim interesują się modą i pokazują to zainteresowanie w mediach społecznościowych. Zbieranie i dzielenie się informacjami jest dla nich kluczowe, a prędkość życia jest o wiele szybsza niż kiedyś. W otwarty sposób mówią o rzeczach, które kochają, nienawidzą lub którymi się interesują. Technologia daje możliwości, jakich nie mieliśmy wcześniej. Młodzi ludzie są dzisiaj lepiej poinformowani, są świadomi swojego stylu życia, a także jego wpływu na środowisko.

W jaki sposób Authentic Beauty Concept wpasowuje się w ten styl życia?

Authentic Beauty Concept zakłada działania, które są skoncentrowane na poświęceniu czasu na zbudowanie więzi z samym sobą, doświadczanie i cieszenie się każdym momentem. Jak powiedziałam już wcześniej, tempo życia jest bardzo szybkie, mamy mało czasu na relaks, dlatego różnego rodzaju zabiegi pozwalają skupić się jedynie na sobie. Ludzie, którzy dużo pracują i są zabiegani, chcą poświęcić kilka wyjątkowych chwil dla siebie, dlatego takie chwile są także postrzegane jako memento - moment warty zapamiętania - spędzasz trochę czasu ze sobą, ale uczucie odprężenia będzie trwało o wiele dłużej. Authentic Beauty Concept jest silny w swojej prostocie i doskonale wpasowuje się w czasy, w których żyjemy. Ludzie chcą być świadomi, autentyczni i żyć w zgodzie z samymi sobą na różnych poziomach. 

 

Czym dla ciebie jest świadome przeżywanie doświadczeń?

Byciem w zgodzie z moimi potrzebami. Świadome przeżywanie koncentruje się przede wszystkim na relaksacji i odstresowaniu. Mam pięcioletnią córkę i roczne bliźnięta, więc gdy proszę kogoś w moim salonie o umycie mi włosów profesjonalnym szamponem , traktuję to jako specjalny moment który mam dla siebie. Te kilka chwil staje się „moim czasem” – mogę zatrzymać wszystko, co dzieje się wokół mnie.

 

Jak uzyskać autentyczny wygląd włosów?

Podkreślając sposób, w jaki naturalnie się układają i nie obciążając ich nadmierną ilością użytych produktów. Oczywiście należy korzystać z dostępnych środków, ale trzeba mieć także wiedzę na temat ich składu oraz umieć prawidłowo odczytać potrzeby włosów poszczególnych klientów. Lubię przyjmować piękno indywidualnej struktury włosów i sprawiać, że wyglądają jak ułożone bez większego wysiłku. To są dla mnie autentyczne stylizacje. 

Co stanowi dla ciebie autentyczny holenderski styl?

Myślę, że każdy jest tu dość zrelaksowany. W Holandii znajdziemy wiele różnych kultur, więc to nie do końca to, co możemy sobie tak łatwo wyobrazić – włosy blond, chodaki, niebieska sukienka... Teraz fryzury są bardziej surowe, włosy układa się w bardziej niewymuszony sposób, są bardziej naturalne i wolne od obciążeń. Myślę, że mamy całkiem fajny styl.

 

Co sprawia, że twoja praca jako fryzjerki jest rozpoznawalna niemal od razu?

Lubię sprawiać, by włosy wyglądały ładnie, ale zachowały swój niedoskonały wygląd, co nadaje fryzurze głębi i sprawia, że jest bardziej interesująca. Patrząc na moje prace, można zauważyć pewną dozę niedoskonałości, nawet w pozornie perfekcyjnym projekcie. To sprawia, że włosy są autentyczne, a fryzura nie zmienia wyglądu jej właściciela, ani nie tuszuje ewentualnych defektów.

 

Jaki moment w swoim życiu wspominasz jako najbardziej autentyczny?

Myślę, że było ich kilka. Prywatnie to na pewno moment urodzin mojej córki Tiger-Lily i synów bliźniaków – Splintera i Zippera. No i oczywiście ślub z moim wspaniałym mężem. W życiu zawodowym to pierwsza współpraca z Eugenem Souleimanem na pokazie Yohji Yamamoto. To było wspaniałe! Praca na backstage'u z tymi wszystkimi pięknymi ubraniami i żywym gwarem rozmów sprawiała mi naprawdę ogromną przyjemność.  Obecnie czekam niecierpliwie na rozpoczęcie pracy z nową marką, nowymi ludźmi i możliwość stworzenia czegoś nowego z Authentic Beauty Concept.

Co cię inspiruje?

Wiele rzeczy stanowi dla mnie inspirację. Najbardziej wpływa na mnie natura, ale zwykły spacer ulicą może również przynieść jakiś pomysł. Często inspiruję się, patrząc na moje bawiące się dzieci – na przykład gdy Tiger-Lily tworzy różne kształty z gliny lub miesza kolory podczas malowania. Podczas podróży inspirują mnie lokalne trendy. Zawsze jestem świadoma tego, co dzieje się wokół mnie, przekształcam to według swoich potrzeb i używam do inspiracji.

 

W jaki sposób receptury Authentic Beauty Concept „wolne od...” wpływają na wygląd włosów?

Kiedy używam tych produktów, widzę, że włosy reagują inaczej. Produkty do stylizacji pozwalają na naturalny ruch włosów, dzięki czemu można się pobawić ich układaniem i osiągnąć lekki, swobodny wygląd. Do produkcji tych produktów nie używa się silikonów, dlatego włosy nie są śliskie, a prawdziwe w dotyku. To wszystko składa się na to, co nazwałabym nowoczesnym traktowaniem włosów.

 

Jak dotarłaś do miejsca, w którym obecnie się znajdujesz zawodowo?

Nie mam pojęcia. Zawsze lubiłam pracę z włosami. Chciałam zostać fryzjerką od momentu, gdy skończyłam cztery lata. Nigdy nie czuje się jakbym była w pracy, dlatego uważam, że mam szczęście. Zawsze starałam się podróżować i uczyć nowych rzeczy. Eugene Souleiman, jeden z moich mentorów, wyszkolił mnie pod względem mody i umiejętności zintegrowania jej z fryzjerstwem. Nieważne ile masz lat, musisz być ciągle otwarty na naukę. Tylko w ten sposób zawsze będziesz się rozwijać. Myślę, że to kolejny powód tego, że jestem tu, gdzie jestem – ciągle chcę się uczyć.

 

Kiedy ostatnio stworzyłaś samodzielnie jakąś fryzurę?

Kiedy ostatnio stworzyłaś samodzielnie jakąś fryzurę?To było w zeszłym tygodniu. Brałam udział w sesji dla magazynu Vogue. Chodziło w niej o pokazanie charakteru modelki i przedstawienie historii poprzez jej wygląd. Za każdym razem gdy pracuję, tworzę własnymi rękami.

Edukacja Inspiracja: Miksowanie produktów dla nadania włosom objętości
Edukacja Inspiracja: Miksowanie produktów dla nadania włosom objętości
Edukacja Inspiracja: Miksowanie produktów dla nadania włosom tekstury

Więcej o ruchu Authentic Beauty Movement

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF