DOŁĄCZ DO REFILLUCJI

DOŁĄCZ DO REFILLUCJI

#everyrefillcounts

Jeśli nigdy nie wychodzisz z domu bez swojego ulubionego kubka na kawę wielokrotnego użytku, butelki na wodę, czy torby materiałowej, to gratulacje – ponieważ już bierzesz udział w refillucji! Wierzymy, że choć recykling jest świetny, to ponowne wykorzystanie i napełnianie jest jeszcze lepsze. Recykling zaczyna się po zakończeniu cyklu życia produktu. Ponowne napełnianie zamyka pętlę, przyczyniając się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i pozwalając nam odegrać istotną rolę w eliminacji plastiku jednorazowego użytku. Dlatego właśnie wprowadziliśmy Refill Bary w wybranych salonach na całym świecie, ponieważ zrównoważony rozwój jest tematem bliskim naszemu sercu i wiemy, że dla Ciebie również jest ważny.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Autentyczność, uczciwość i transparentność są wpisane w nasze DNA i jesteśmy zobowiązani do ciągłej pracy nad naszymi opakowaniami, składnikami i inicjatywami, aby odzwierciedlić nasze ciągłe dążenie, by wszystko robić coraz lepiej. Temat zrównoważonego rozwoju ciągle się rozwija, tak jak nasza marka. Nieustannie stawiamy sobie nowe wyzwania, aby działać jeszcze lepiej. Dlatego z radością informujemy, że rozszerzyliśmy nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, oferując każdemu regularną możliwość ponownego napełniania opakowań.

Celem naszych refill barów jest promowanie modelu 3R: reduce, reuse, recycle, czyli ograniczaj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi, aby wspierać świadomą konsumpcję i zrównoważone podejście do pielęgnacji włosów. Pierwotnie wprowadziliśmy je w 2020 roku, pracując z kilkoma starannie wybranymi flagowymi salonami #AuthenticBeautyMovement, aby przedstawić całą koncepcję. Teraz przekształcamy naszą ofertę tak, aby każdy salon miał możliwość oferowania wielokrotnego napełniania opakowań - bez względu na jego wielkość i lokalizację. Świadomość problemów związanych z plastikiem jednorazowego użytku nigdy nie była wyższa, a podjęcie działań nigdy nie było tak ważne. Mając na uwadze dynamikę zmian zachodzących w zachowaniu konsumentów, chcieliśmy dać każdemu szansę, by poczuł, że robi to, co do niego należy i wnosi pozytywny wkład w ochronę naszej planety.

OTO JAK DZIAŁA NASZ PROCES PONOWNEGO NAPEŁNIANIA OPAKOWAŃ

Przynosisz swoje butelki po szamponie i odżywce do salonu, a one zostają ponownie napełnione Twoim ulubionym produktem. Proste!

OTO JAK DZIAŁA NASZ PROCES PONOWNEGO NAPEŁNIANIA OPAKOWAŃ
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ A REFILL

Butelki przeznaczone do ponownego napełniania są wykonane w 90% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR z ang. Post-Consumer Recycled Plastic); jest to plastik, który już istnieje i którego w przeciwnym razie trudno byłoby nam się pozbyć. Każda butelka może być użyta ponownie co najmniej pięć razy, co pozwala nam zaoszczędzić 83% plastiku*. Etykiety na butelki, zawierające wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu, zostały wykonane z folii Forest Film (pierwszego na rynku materiału etykietowego z folii polipropylenowej na bazie drewna, certyfikowanego przez ISCC**).

Nasze nowe Refill Bary wykorzystują jako główny zbiornik pięciolitrowe butelki (galony), które także są wykonane w 50% z tworzywa PCR i posiadają etykiety z folii Forest Film. Pompka do 5l galonu również nadaje się do wielokrotnego użytku.

Wizyta w Refill Barze to także wyjątkowe doświadczenie salonowe i szansa na nawiązanie bliższej relacji ze swoim fryzjerem. W ten sposób otrzymujesz profesjonalny produkt premium i spersonalizowane doświadczenie, pozytywnie wpływające na naszą planetę.

ZAPOCZĄTKOWALIŚMY TEN RUCH W 2020 ROKU

Mogeen w Amsterdamie był jednym z pierwszych salonów, które wypróbowały nasz Refill Bar w 2020 roku – zobacz, jak podekscytowana była Globalna Kreatywna Advocate, Hester Wernert-Rijn podczas testowania stacji i bycia częścią tego wielkiego kroku w kierunku zmian.

ZAPOCZĄTKOWALIŚMY TEN RUCH W 2020 ROKU
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ a refill

* w porównaniu do zakupu 6 standardowych butelek 250 ml produktów Authentic Beauty Concept
** International Sustainability and Carbon Certification (system certyfikacji dla wszystkich rodzajów biomasy i odnawialnych źródeł energii)

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF