PRODUKTY

PRODUKTY

Chcieliśmy włączyć do naszej oferty produkty przyczyniające się do ochrony środowiska w duchu zrównoważonego rozwoju – co oznaczało, że nie będziemy podążać łatwą i przetartą ścieżką, ale będziemy musieli stworzyć produkty naprawdę wierne naszym przekonaniom i wartościom.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Hydrate

Starannie wyselekcjonowane składniki

Aby urzeczywistnić tę wizję, starannie wyselekcjonowaliśmy składniki wegańskie*, dobierając je tak aby nasze formuły były wolne od silikonów, środków powierzchniowo czynnych z grupy siarczanów, sztucznych barwników i olejów mineralnych. Nawet 95% naszych składników pochodzi z naturalnych źródeł**, wykorzystujemy olej kokosowy i jojoba, masło shea, ekstrakt z fioletowego ryżu uprawianego zgodnie z zasadami Sprawiedliwego Handlu i biodegradowalną skrobię. Dla zapewnienia gładkości włosów, silikony zostały  zastąpione składnikami roślinnymi - konkretnie alkanami z kokosa oraz uprawianą w zrównoważony sposób gumą guar. Dzięki specjalnemu składowi naszych receptur, niektóre produkty nie zawierają nawet żadnego konkretnego zamiennika silikonów, co jednak nie osłabia ich skuteczności.

Wykorzystujemy również uprawianą w zrównoważony sposób gumę guar, którą cechuje doskonała biodegradowalność; jest to świetny przykład naszego zainteresowania wyborem składników o przejrzystym łańcuchu wartości. Guar jest najbardziej znany jako składnik pielęgnacyjny, który poprawia kondycję włosów. Nasz wybór uprawianej w zrównoważony sposób gumy guar oznacza, że jesteśmy w stanie osiągnąć wysoką skuteczność produktów, mając jednocześnie na uwadze naszą odpowiedzialność społeczną.

Dowiedz sie więcej na temat Zrównoważonego Rozwoju tutaj.

Hydrate

Wierzymy w Wegańskie Receptury

Nasze kompozycje receptur z roślinnymi składnikami zapewniają bezkompromisowe rezultaty. Nasze formuły nie zawierają mikrogranulek ani składników pochodzenia zwierzęcego* i nie testujemy ich na zwierzętach zgodnie z wymogami prawa.

Jesteśmy również bardzo zadowoleni, że wszystkie nasze obecne produkty wegańskie są zarejestrowane w Vegan Society™!

Dowiedz się więcej na temat Vegan Society™

Hydrate

Spotkanie Natury z Nauką

Nasze składniki, łącząc w sobie to, co najlepsze w przyrodzie i nauce, zostały zawarte w czystych i prostych formułach, tak naturalnych na ile to możliwe, aby zachować najwyższą skuteczności działania i walory aplikacyjne. Istnieją pewne składniki, które nie mogą być zaczerpnięte z natury lub nie mogą być wykorzystane w naturalnej formie.

W ramach Authentic Beauty Concept, składniki te zostały oczyszczone przez ekstrakcję ultradźwiękową i destylację parową, by uzyskać czyste i skuteczne receptury. To bardzo łagodna metoda pozyskiwania naturalnych składników: substancje roślinne są otoczone falami ultradźwięków, które otwierają komórki roślin, by pozyskać ich skoncentrowaną zawartość. Ta łagodna metoda pozwala zachować dobroczynne właściwości składników. Następnie koncentraty są destylowane parowo bez dodatku silnych środków chemicznych, by wyekstrahować prawdziwą esencję składników naturalnych.

* Wszystkie receptury naszych produktów są wegańskie z wyjątkiem Ziarnistej Pasty Woskowej i Kremu Modelującego, które zawierają Wosk Pszczeli oraz Pianki Wzmacniającej, która zawiera Chitozan. Planujemy zmienić receptury tych produktów na wegańskie dokońca 2020 roku.

** Zgodnie z normą ISO 16128

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF