INICJATYWY SPOŁECZNE

INICJATYWY SPOŁECZNE

Jako marka wierzymy, że każdy z nas może coś zmienić, nawet poprzez drobne działania. Kiedy połączymy wszystkie indywidualne wysiłki i zjednoczymy się jako społeczność, możemy dokonać prawdziwych zmian i postawić większe kroki we właściwym kierunku.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Hydrate

Sustainable Guar Initiative

Guma guar jest uprawiana w zrównoważony sposób przez rolników skupionych wokół Sustainable Guar Initiative (SGI), którą wspieramy od 2017 roku. Inicjatywa SGI, realizowana przez organizację non-profit Technoserve i zainicjowana przez firmę chemiczną Solvay, uczy farmerów zrównoważonych sposobów uprawy i promuje je wśród 3000 rolników uprawiających gumę guar w dwudziestu wioskach leżących w pustynnych regionach Radżastanu w Indiach. W ramach projektu, rolnicy - z których 25% to kobiety - są szkoleni w zakresie wysiewu, uprawy i zbioru roślin odmiany Guar w najbardziej zrównoważony i produktywny sposób, w uczciwych warunkach pracy.

Rolnicy i ich rodziny uczą się również prowadzić ogródki przydomowe, w których mogą zbierać jadalne rośliny oraz są edukowani w zakresie zdrowia i żywienia. Dodatkowo, aby zmniejszyć wpływ upraw na środowisko naturalne, nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a rolnicy uczą się, jak zachować odpowiedni stan gleby.

Wybór składników z wykorzystaniem przejrzystego łańcucha wartości. Produkty z linii Authentic Beauty Concept zawierają chlorek hydroksypropylotrimoniowy guaru. To składnik o działaniu pielęgnacyjnym, który ułatwia rozczesywanie włosów i sprawia, że stają sięprzyjemne w dotyku.

Pozyskiwany w zrównoważony sposób Guar jest uprawiany przez rolników zaangażowanych w Sustainable Guar Initiative (SGI). Od 2017 roku wspieramy ten długoterminowy program wspólnie z Grupą Solvay oraz organizacją non-profit Technoserve, by zapewnić zrównoważoną produkcję surowca Guar w Indiach.

WZROST PRZYCHODÓW

 • Wdrażanie dobrych praktyk w obszarze rolnictwa
 • Wyższa wydajność

ŚLAD ŚRODOWISKOWY

 • Bez stosowania chemikaliów
 • Ochrona gleby
 • Małe plantacje ogródkowe

RÓWNOUPRAWNIENIE KOBIET

 • Szkolenia poświęcone uprawie Guar prowadzone przez ekspertów
 • Zdrowie i właściwe odżywianie
 • Poprawa żywienia rodziny

W regionie Dungargarh w Indiach Sustainable Guar Initiative działa w 7 nowych wioskach i objęła swoim zasięgiem ponad 1200 gospodarstw uprawiających Guar. Ta trzyletnia inicjatywa ma na celu osiągnięcie 3 głównych celów:

 • Pomóc rolnikom w efektywniejszej uprawie Guar poprzez szkolenia i pokazy.
 • Wspólnie z rolnikami, w szczególności kobietami, stworzyć tzw. Kitchen Gardens, które spełniałyby potrzeby żywieniowe ich rodzin i zwiększały świadomość w obszarze higieny oraz utrzymania czystości w domu.
 • Uczestnictwo w systemie identyfikacji produktów wymaganym w celu zapewnienia identyfikowalności Guaru produkowanego w ramach SGI oraz wzmocnienia farmerskiej organizacji wytwórczej (FPO) i jej zrównoważonych działań.
Sustainable Guar Initiative

CZYM JEST SUSTAINABLE GUAR INITIATIVE?

Dowiedz się więcej na temat działalności Sustainable Guar Initiative w Indiach.

CZYM JEST SUSTAINABLE GUAR INITIATIVE?
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ INICJATYWY SPOŁECZNE
Sustainable Guar Initiative

RÓWNOUPRAWNIENIE KOBIET

Szkolenia poświęcone zdrowiu i odżywianiu oraz zakładanie przydomowych ogródków warzywnych (tzw. Kitchen Gardens) poprawiają żywienie rodziny i wzmacniają pozycję kobiet w ramach programu Sustainable Guar Initiative.

RÓWNOUPRAWNIENIE KOBIET
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ INICJATYWY SPOŁECZNE
Sustainable Guar Initiative

POZNAJ ROLNIKÓW

Szkolenia, prezentacje i demonstracje uczą oraz pomagają rolnikom podszkolić i rozwinąć umiejętności z zakresu efektywnej uprawy Guaru.

POZNAJ ROLNIKÓW
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ INICJATYWY SPOŁECZNE
Hydrate

Hairdressers Without Borders

Wspieranie w zmianie - Authentic Beauty Concept będzie głównym sponsorem organizacji Hairdressers Without Borders przez kolejne 3 lata.Hairdressers Without Borders szkolą kobiety z Nepalu, przekazując im wiedzę i umiejętności charakterystyczne dla branży fryzjerskiej / beauty, we współpracy z organizacją Blink Now w Nepalu. W ramach nowego planowanego programu Hairdressers Without Borders zorganizują zaawansowane szkolenie dla 15-20 kobiet, które staną się menedżerami nowych salonów w Surkhet.

Ambasadorką programu Hairdressers Without Borders jest międzynarodowa stylistka fryzur i wizażystka - Juliette den Ouden, założycielka JDO Academy oraz nasza Advocate marki Authentic Beauty Concept z Holandii.

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF