Zrównoważone Opakowania

Zrównoważone Opakowania

Nie chodzi tylko o to, co produkty kryją w swoim wnętrzu. Skupiamy się również na tym, aby opakowania i materiały marki Authentic Beauty Concept były jak najbardziej przyjazne dla środowiska, a jednocześnie doskonale wyglądały.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Wprowadzenie tworzywa sztucznego pochodzącego w 80% z recyklingu odpadów pokonsumenckich

 

Naszą podróż rozpoczęliśmy od butelek i słoików, które w pełni nadają się do recyklingu i wielokrotnego użytku. To był pierwszy krok, ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Z radością informujemy, że od 2021 roku zaczęliśmy wytwarzać wszystkie nasze butelki i słoiki* z tworzywa sztucznego pochodzącego w 80% z recyklingu (PCR), zachowując miękkość opakowań w dotyku. Tworzywo sztuczne PCR, to tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu, wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów, na przykład wyrzuconych butelek.

Ponowne wykorzystanie takich jednorazowych tworzyw sztucznych jest działaniem przyjaznym dla środowiska i przyczynia się do rozwoju gospodarki działającej w obiegu zamkniętym. Cieszymy się, że możemy używać PCR do produkcji naszych opakowań premium, ale będziemy wprowadzać je stopniowo w miarę wykorzystania naszych obecnych zapasów, aby uniknąć odpadów. W przyszłości wszystkie nasze produkty będą wytwarzane z tworzyw sztucznych PCR.

*za wyjątkiem mini słoiczka

Hydrate

Recykling

Nasze butelki, słoiki i puszki nadają się do recyklingu, a także do ponownego użycia; widzieliśmy już, jak salony #authenticbeautymovement wykorzystały pojemniki po produktach do tworzenia ozdobnych doniczek na rośliny! 

Neutralność Klimatyczna

Wszystkie nasze produkty z kategorii Beyond Hair są pakowane w pudełka neutralne dla środowiska, co poświadczył Climate Partner Deutschland GmbH. Poprzez naszą współpracę wspieramy projekty w zakresie ochrony środowiska morskiego realizowane z Plastic Bank. Dowiedz się więcej na www.climatepartner.com

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF