Le Grand Showroom

WE BELIEVE IN AUTHENTIC BEAUTY

THE NEW PATH TO AUTHENTIC HAIR

Kim jesteśmy.

Pod nazwą Le Grand Salon kryje się brand fryzjerski o ponad 25 letniej, bogatej historii i mocno ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Salony Le Grand to przede wszystkim wyjątkowi ludzie, szczególne miejsca i niezwykły klimat skupiony wokół profesjonalnego fryzjerstwa. 

Mówiąc ludzie, mamy na myśli naszych wiernych klientów, a także starannie dobrany i wykwalifikowany personel. Domeną i filozofią salonów Le Grand jest ciągła edukacja oraz to, w jaki sposób możemy mieć wpływ na inne osoby, poprzez to jak pracujemy.

Nasz salon we Wrocławiu.

Obecność Le Grand Salon we Wrocławiu to już ponad 20 lat historii. Przez 18 lat salon mieścił się w samym centrum zabytkowego i historycznego śródmieścia miasta, lecz w 2020 roku zdecydowaliśmy się przenieść salon na nowo zrewitalizowane Bulwary Staromiejskie. 

Wiązało się to z pragnieniem dostosowania naszego salonu do potrzeb aktualnych trendów, w miejsce bardziej odpowiadające współczesnym wymogom. Nowy salon usytuowany jest w pięknej, ogrodowo-parkowej scenerii, otulony zielenią ozdobnych traw, gdzie w powietrzu unosi się zapach rosnącej wokół lawendy. Oddalony jest także niecałe 5 minut od Starego Miasta, z tętniącym życiem Rynkiem. Dotrzeć można do nas w każdy sposób, ale trzeba podkreślić, że pod sam salon wiedzie ścieżka rowerowa, która ułatwia dotarcie za pomocą hulajnóg, rowerów oraz urokliwa alejka dla pieszych, czyli opcja dla tych, którzy wolą udać się w spacer w pięknej aurze nadodrzańskiej zieleni.

You need to accept cookies to play this video

Co jest dla nas ważne?

Jesteśmy zaangażowany w proces minimalizowania negatywnego wpływy naszej codziennej działalności na środowisko. Wspieramy świadomą konsumpcję i zrównoważone podejście do pielęgnacji włosów. W salonie korzystamy w naczyń wielokrotnego użytku, ze szkła czy korka lub biodegradowalnych, podajemy też wodę filtrowaną bez konieczności używania plastiku. 

Dzięki temu, że salon jest otoczony z trzech stron dużymi oknami ograniczamy używanie sztucznego oświetlenia, na rzecz światła naturalnego, a tym samym wzrok klienta z wewnątrz kieruje się na otaczające salon drzewa i trawy, co wraz z delikatnie zielonymi ścianami wprowadza klienta w stan odprężenia.  Chcemy, żeby nasz klient miał świadomość, że przez takie przemyślane wybory i działania dokłada cegiełkę na rzecz ochronę naszej planety. 

You need to accept cookies to play this video

Nasz team.

Nasz zespół tworzą zarówno doświadczeni styliści i stylistki, współpracujący z marką Le Grand Salon prawie od samego początku, ale również osoby młode, które rozpoczynały kilka lat temu swoją przygodę w Le Grand Salon, żeby po okresie edukacji, szkoleń, warsztatów i asystentury stać się pełnoprawnymi fryzjerami-stylistami. 

Dla dobrej atmosfery w zespole fryzjerów, jak zresztą w każdej jednostce społecznej, ważne jest otoczenie. Dzięki temu, że salon znajduje się w bezpośrednim otoczeniu parkowej przyrody, odcięty bulwarem i drzewami od wielkomiejskiego zgiełku pozwala naszym stylistom w każdej chwili wyjść na zewnątrz i zażyć uroków takiego otoczenia, co ma z pewnością duży wpływ na dobre samopoczucie. Przy salonie – od wczesnej wiosny po późną jesień – cały czas mamy rozstawione stoliki kawiarniane, przy których można się odprężyć, umilić sobie czas przy filiżance kawy i naładować się pozytywną energią. Takie rozwiązanie ułatwia balans między pracą i odpoczynkiem. 

Produkty ABC

W naszym salonie z gamy produktów ABC uwielbiamy: Working Hairspray i Strong Hold Hairspray, a takż Primer oraz Nymph Salt Spra  – za lekkość i teksturę, właściwości uelastyczniające i brak wrażenia lepkości. Z produktów do pielęgnacji – szampon, odżywkę i maskę z serii GLOW – doskonale chroniące włosy po koloryzacji oraz szampon Hydrate.