Poznaj moje miasto: Ina Lekiewicz opowiada o Londynie

Poznaj moje miasto: Ina Lekiewicz opowiada o Londynie

Ina Lekiewicz, fotograf mody i założycielka magazynu Unpolished, zaprasza na wycieczkę po Londynie

HISTORIE
Ina Lekiewicz odkrywa swój autentyczny sposób wyrazu w Londynie
Ina Lekiewicz, fotograf mody i redaktor naczelna magazynu

 

Życie fotografa w Londynie, mieście najnowszych trendów, samo w sobie jest ekscytujące, a Ina Lekiewicz jeszcze potęguje to wrażenie. Jako fotograf mody odpowiada za wizualną stronę takich magazynów jak Vogue Ukraina, Vogue Portugalia i Puss Puss. Teraz wykorzystuje swoją wyjątkową perspektywę na potrzeby marki Authentic Beauty Concept i jest członkinią ruchu #authenticbeautymovement. Autentyczny sposób wyrazu widoczny w jej pracach przejawia się w tym, jak uwiecznia światło i fakturę na zdjęciach oraz w jej determinacji do bycia wierną własnej wizji.

Ina twierdzi, że autentyczność jest dla niej najważniejsza zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, ale nie zawsze potrafiła wyrazić to w swoich pracach. Pracując jako stylistka, Ina poznała niepokojące tendencje panujące w branży: „na zdjęciach piękne modelki były silnie retuszowane, wyszczuplane, w Photoshopie doklejano im dodatkowe rzęsy”. To kłóciło się z jej wizją bardziej autentycznego piękna. „Z każdym rokiem przeszkadzało mi to coraz bardziej”. 

Zamiast żyć nadzieją, że coś się zmieni, postanowiła sama stać się motorem zmian w świecie mody. W jej ukazującym się dwa razy do roku magazynie Unpolished przedstawiane są zdjęcia zgodne z jej wizją oraz ukazujące piękno w wyjątkowy i inspirujący sposób. Woli rejestrować zdjęcia na kliszy, ponieważ jej zdaniem dzięki temu faktury na zdjęciach wyglądają ciekawiej. „W branży jest miejsce dla sesji zdjęciowych bez grubych warstw makijażu, nadmiernej stylizacji i Photoshopa – niedoskonałości sprawiają, że wszystko jest bardziej doskonałe”. Nie ma lepszego miejsca na tworzenie takiego magazynu niż pełna różnorodności stolica mody, jaką jest Londyn. To miejsce, w którym można dać upust kreatywności w bardziej niepokornym wydaniu.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób miasto inspiruje Inę, wspólnie z nią wyruszyliśmy na zwiedzanie jej ulubionych miejsc w Londynie.

Zdjęcie Londynu z lotu ptaka ukazujące jego strukturę
Inspirujący Londyn oczami Iny Lekiewicz
 

W Londynie absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Ina ujmuje to w ten sposób: „To ogromne miasto nieskończonych możliwości”. Jedną z cech, dzięki którym Londyn jest tak niepowtarzalny i inspirujący, zwłaszcza dla fotografa, jest jego wielokulturowość. „Każdy punkt Londynu jest niezwykle fotogeniczny! Dzieje się to za sprawą mieszkających tu ludzi. Londyn przyciąga do siebie różnych ludzi o bardzo zróżnicowanym pochodzeniu. Ludzie, których spotykam każdego dnia, są dla mnie źródłem inspiracji. Ponadto bardzo wiele się od nich uczę”. Przyznaje też, że podczas swoich wyjazdów z Londynu najbardziej brakuje jej właśnie ludzi.

Ina uchwyciła na zdjęciu fakturę londyńskiego pubu
Ulubione miejsca Iny

 

Ulubione miejsce: Ina uwielbia dystrykt Stoke Newington, w którym czuje się jak w domu i opisuje je jako „miejsce pełne świetnych restauracji, kawiarni, parków i sklepów vintage”.

Rozkosze podniebienia: Wybór dobrej restauracji do polecenia może sprawiać sporo trudności, ponieważ każdego dnia w mieście otwierane są nowe ciekawe lokale. Ina ma jednak kilku faworytów: śniadanie lubi jadać w The Good Egg, a na tajskie jedzenie wybiera się do Krapow. Po posiłku nadchodzi czas na kufel miejscowego piwa w pubie The Birdcage (na zdjęciu).

Dbanie o urodę: Ina zna adresy wszystkich najlepszych miejsc dzięki ekspertom ds. urody, z którymi pracuje. Dużo pozytywnych opinii zbiera Blink Brow Bar, z którego usług korzysta wielu znajomych Iny.

Uliczny styl: Wschodni Londyn jest zdaniem Iny bardziej prawdziwą, zróżnicowaną i inspirującą częścią miasta. Obszary takie jak Hackney są doskonałe do obserwowania ulicznego stylu, który jest dla Iny ważnym źródłem inspiracji podczas sesji zdjęciowych poświęconych modzie. 

Miejska kryjówka: Hackney Marshes to piękna, ogólnodostępna przestrzeń pełna zieleni – doskonałe miejsce, aby uciec od londyńskiego zgiełku. To jedno z ulubionych miejsc Iny do robienia sesji zdjęciowych.

Londyńska lekcja: Najważniejszą rzeczą, jakiej Ina nauczyła się, mieszkając w Londynie, jest wytrwałość w realizacji swoich twórczych projektów. „To miejsce, w którym musisz być gotowy na porażkę, ale jednocześnie nie możesz nigdy rezygnować ze swoich marzeń. To miasto pomaga odnaleźć w sobie siłę”.

Zobacz autentyczne piękno Londynu oczami fotografa mody @inalekiewicz

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF