Moje podróże sprzyjające urodzie

Moje podróże sprzyjające urodzie

Rady didżejki i instruktorki jogi Jessici Skye na temat świadomego podróżowania

HISTORIE
Naturalną urodę Jessici Skye podkreślają jej długie włosy
Jessica Skye, didżejka i specjalistka od jogi

 

Mogłoby wydawać się, że mistrzyni jogi za didżejską konsoletą to niespotykany widok, ale tak właśnie można opisać Jessicę Skye. Za dnia prowadzi studio Fat Buddha Yoga, prowadzi zajęcia, organizuje wydarzenia i wyjazdy oraz projektuje produkty związane z jogą. Nocą można posłuchać, jak w różnych miejscach na świecie puszcza swoje ulubione płyty. Jest szczera i prawdomówna, zawsze koncentruje się na tej strefie swojego życia, którą aktualnie się zajmuje. Tak zróżnicowane zajęcia pozwalają jej po prostu wyrazić siebie na różne sposoby. 

„Kiedy podjęłam decyzję o założeniu studia Fat Buddha Yoga, skupiałam się przede wszystkim na nowoczesnym podejściu do jogi, dzięki któremu jej uprawianie jest łatwiejsze i bardziej przyjemne, czyli na podejściu, które mnie wydawało się naturalne i autentyczne” – wyjaśniła. „W muzyce chodzi przede wszystkim o wyrażanie siebie i reagowanie na to, jak się czuję oraz na atmosferę panującą w danym miejscu i reakcje odbiorców. Niezależnie od środka wyrazu, zawsze jestem sobą w tym co, robię i staram się stworzyć odpowiedni nastrój”.

Porozmawialiśmy z Jessicą na temat jej porad dotyczących podróży sprzyjających urodzie oraz ulubionych destynacji, a także sposobów na dbanie o długie włosy poza domem. 

Jessica Skye podczas podróży sprzyjającej urodzie
Podróże Jessici – treningi jogi, didżejskie sety i międzynarodowe podróże

 

Cel podróży to nie tylko miejsce, do którego się udajemy, ale też specyficzny stan ducha, w którym możemy się znaleźć podczas podróży. Zdaniem Jessici najlepszym miejscem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest „własna głowa”. Największą zaletą takiej podróży jest fakt, że nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, aby ją odbyć. Jednak mentalna ucieczka od codzienności może wymagać stworzenia sprzyjającej temu fizycznej przestrzeni. Jako nauczycielka jogi Jessica bardzo dobrze zna różne techniki medytacyjne. Wyjaśnia, że „odpowiedni stan umysłu i wyciszenie zapewniają największy spokój, ale jego osiągnięcie jest możliwe tylko wtedy, gdy całkowicie dajemy się pochłonąć czemuś, co odwraca naszą uwagę od otoczenia”. Jessice pomaga w tym odpowiednia atmosfera. „Lubię wykorzystywać zapachy, kolory, światło, dźwięki i nastrój. Doświadczenie angażujące zmysły jest pełniejsze. Ucieczka może polegać po prostu na znalezieniu czasu na trening jogi. Czasem lepiej sprawdza się zupełne przeciwieństwo jogi i wewnętrzny spokój odnajduję na parkiecie. Będąc częścią tłumu i poddając się światłu, dźwiękowi i ruchowi, całkowicie odcinam się od zewnętrznego świata”.

Jessica uwielbia nie tylko podróże w głąb siebie, ale też „poznawanie prawdziwego oblicza różnych krajów”. Ze wszystkich miejsc, do których podróżuje, najbardziej lubi Południowo-Wschodnią Azję. Szczególną miłością darzy Sri Lankę: „ludzie są tu bardzo mili, co udziela się też przyjezdnym. To dobra lekcja tego, jak powinniśmy się zachowywać i dlaczego”. Z łatwością można dostrzec, że najchętniej odwiedzane przez Jessicę miejsca są nierozerwalnie związane z odnajdywaniem wewnętrznego spokoju. 

Plany wyjazdowe Jessici nie zawsze są podyktowane jej upodobaniami. Po przyjeździe do nowego miejsca zawsze zastanawia się, czy jej klienci chcieliby je odwiedzić w ramach wyjazdowych warsztatów jogi. „Na niektóre miejsca trafiam przypadkowo lub dzięki czyjejś rekomendacji. Podróżuję do takiego miejsca, aby zobaczyć je na własne oczy, poczuć jego atmosferę i dowiedzieć się, co ma do zaoferowania. Takie wyjazdy różnią się od prywatnych podróży. Muszę przede wszystkim myśleć o swoich klientach i o tym, co przypadnie im do gustu. Przykładam ogromną wagę do szczegółów, ponieważ chcę, aby wszystko było idealne”.

Rady Jessici na temat pakowania

 

Jessica często podróżuje, dzięki czemu wie bardzo dużo o pakowaniu bagażu. Aby zadbać o urodę podczas lotu, zabiera ze sobą:

  • mgiełkę do twarzy do spryskiwania w samolocie,
  • ulubiony szampon i odżywkę w opakowaniach podróżnych,
  • próbki kremu do twarzy – to doskonały sposób na ich skuteczne wykorzystanie,
  • kosmetyk oczyszczający, serum i produkt nawilżający w opakowaniach podróżnych,
  • mały flakonik ulubionych perfum.

Jessica tak opisuje przygotowania do długiego lotu: „Muszę czuć się wygodnie, dlatego zwykle zakładam prosty strój sportowy – spodnie dresowe i pasującą do nich bluzę z kapturem – dzięki czemu nie muszę martwić się swoim strojem. Jeśli lecę do gorącego kraju, w bagażu podręcznym muszę mieć szorty i koszulkę z krótkim rękawkiem”.

W przypadku krótkiego lotu sytuacja wygląda trochę inaczej: „Zakładam to, na co mam ochotę. Czasem prosto z samolotu muszę jechać na występ lub jakieś wydarzenie. Mogę się do tego przygotować, zakładając przed odlotem odpowiedni strój”. Ta rada może być przydatna dla wielu często podróżujących osób. 

essica potrafi sprawić, że jej długie włosy wyglądają doskonale nawet po całym dniu surfowania
Jak Jessica dba o swoje długie włosy
 

Długie włosy są jednym ze znaków rozpoznawczych Jessici – są doskonale widoczne podczas treningów jogi i setów didżejskich, dlatego Jessica traktuje ich pielęgnację bardzo poważnie. Jak Jessica dba o swoje długie włosy podczas podróży? „Staram się nie narażać ich na kontakt z promieniami słonecznymi, możliwie najszybciej spłukiwać z nich słoną wodę, a na plażę zawsze zabieram ze sobą szczotkę. Na noc nakładam maski do włosów, aby po surfowaniu moje włosy nie przypominały siana”. Jessica jest prawdziwą specjalistką w zakresie łączenia dbania o urodę z podróżowaniem, niezależnie od celu wyprawy.

@iamjessicaskye potrafi odzyskać „wewnętrzny spokój” podczas zajęć z jogi, na parkiecie lub podczas zagranicznych podróży.

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF