Moja sztuka: Astrid Eudeline

Moja sztuka: Astrid Eudeline

Świat kolorowego rękodzieła artystycznego francuskiej artystki tworzącej z papieru

HISTORIE
Astrid Eudeline na każdym kroku znajduje inspiracje do tworzenia rękodzieła artystycznego
Nietypowa sztuka z papieru autorstwa Astrid Eudeline

 

Astrid Eudeline to francuska blogerka pisząca o rękodziele, stylistka mody, autorka animacji poklatkowych, artystka tworząca z papieru oraz autorka książek. Mówiąc w skrócie, to niezwykła artystka. Składanie i klejenie trójwymiarowych kształtów z kolorowego papieru może wydawać się dziecinną igraszką – dosłownie i w przenośni – ale w rękach Francuzki z papieru powstaje prawdziwe rękodzieło artystyczne. Drobna, wszechstronnie utalentowana artystka wykorzystuje w swojej twórczości także inne media, ale to dzięki upodobaniu do pracy z jednym z najprostszych materiałów – papierem – zalicza się do aktywnych członków ruchu #authenticbeautymovement.

Zainspirowana pastelową gamą barw wybraną przez markę oraz minimalistycznymi opakowaniami i recepturami, postanowiła stworzyć dzieła składające się z prostych form, które ożywają po połączeniu z kilkoma podobnymi elementami lub po napełnieniu suszonymi kwiatami, przedmiotami codziennego użytku lub bibelotami i drobiazgami. Specjalne oprogramowanie pozwala jej przekształcić pomysły w ułożone na dwuwymiarowej płaszczyźnie perforacje umożliwiające stworzenie trójwymiarowych kształtów tylko przy użyciu kleju. 

Tak zachwycające w swej prostocie rękodzieło artystyczne pojawiło się w umyśle Astrid, jak sama twierdzi, z braku innych talentów twórczych. „Uwielbiam bawić się kolorami i tworzyć piękne przedmioty. Ku mojemu niezadowoleniu, nie potrafię dobrze rysować, więc tworzę z papieru inne przedmioty, które pozwalają mi wyrazić siebie i urzeczywistnić wizje powstające w mojej głowie. Ponadto ta dziedzina nauczyła mnie cierpliwości”.

Stworzona przez Astrid Eudeline marka produktów drewnianych Little Anana – kreatywne rękodzieło wykorzystujące inny materiał
Co inspiruje Astrid Eudeline do tworzenia dzieł z papieru?
 

Astrid mieszka na południu Francji „w otoczeniu gór i oceanu”. Jak sama przyznaje: „Inspiruje mnie wszystko, co mnie otacza. Zawsze rozglądam się wokół siebie i robię zdjęcia tego, co mi się podoba i co może mnie zainspirować, gdy będę potrzebować nowych pomysłów lub bodźca do tworzenia”. Choć jest perfekcjonistką, docenia piękno, którego źródłem są drobne wady. „Nie lubię, gdy moje dzieła nie są perfekcyjne, ale uwielbiam ludzkie niedoskonałości, ponieważ dodają realizmu. Życie nie jest idealne i nie powinno takie być”.

„Życie nie jest idealne i nie powinno takie być”. Ciesz się pięknem niedoskonałego życia, oglądając pomysłowe papierowe dzieła Astrid Eudeline! @astrideudeline

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF