Wyraź siebie – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?

Wyraź siebie – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?

Sześcioro influencerów ruchu Authentic Beauty Movement opowiada o realizacji swoich pomysłów na dzieła.

HISTORIE
Igor Josifovic tworzy projekty wnętrz z wykorzystaniem roślin
Igor Josifovic – jak tworzysz sztukę i rękodzieło? 

 

Igor Josifovic jest współautorem książki, prowadzi własnego popularnego bloga i pracuje na stanowisku menedżera ds. mediów społecznościowych firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz, więc ma mnóstwo źródeł inspiracji dla własnej twórczości.

 1. Wewnętrzna kreatywność: „Chcę inspirować ludzi do tego, aby dostrzegali nie tylko rezultaty mojej pracy twórczej, ale też zaczęli szukać własnego, autentycznego sposobu wyrazu”.
 2. Twórcza inspiracja: „Moja kreatywność pochodzi z wnętrza, ale paliwem dla niej są zewnętrzne źródła inspiracji, takie jak czytanie, uprawianie jogi lub spacer na łonie natury”.
 3. Wrażenie: „Jestem przekonany, że każdy może tworzyć w bardzo autentyczny sposób, jeśli wsłucha się w siebie i swoje emocje”. 

Poznaj inspirowane roślinami projekty wnętrz Igora Josifovica

Jessica Skye tworzy muzykę i uprawia jogę
Jessica Skye – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?
 

Jessica Skye wytrwale realizuje wszystkie swoje cele. Jest didżejką, doskonałą nauczycielką jogi i właścicielką studia Fat Buddha Yoga. Jej niezwykła twórczość powstaje w bardzo organiczny sposób.

 1. Sztuka i rękodzieło: „Moje prace to w tej samej mierze sztuka co rzemiosło. Muzyka jest dziedziną sztuki. Produkcja to rzemiosło. Stworzenie przestrzeni do uprawiania jogi to sztuka. Prowadzenie zajęć z jogi to rzemiosło”.
 2. Inspirujące emocje: „Uczucia są dla mnie najważniejsze. Inspiruje mnie wszystko, co wywołuje we mnie jakieś uczucia”.
 3. Prostota i szczerość: „Joga to najbardziej naturalna forma aktywności i najbardziej organiczny sposób na prowadzenie biznesu. Moje podejście do muzyki i jogi jest bardzo szczere. Dzięki nim pokazuję, jaka jestem naprawdę. Dużą wagę przywiązuję do siebie i innych ludzi oraz do tego, co chcę osiągnąć. Postępuję tak, aby móc pozostać w zgodzie z samą sobą, a swoją pracę wykonuję na własny sposób”.

Dowiedz się, jak Jessica Skye czerpie inspirację z jogi, muzyki i podróży.

Yanina Trapachka tworzy nową definicję rzemieślnika
Yanina Trapachka – jak tworzysz sztukę i rękodzieło? 

 

Yanina Trapachka to polska dziennikarka zajmująca się modą oraz właścicielka agencji. Jest osobą, która zdecydowanie nie pasuje do tradycyjnej definicji rzemieślnika. Dowiedz się, co inspiruje ją do tworzenia sztuki i rękodzieła.

 1. Miłość i pasja: „Największą zaletą mojej pracy jest to, że mogę zajmować się tym, co kocham, tworzyć moje wymarzone projekty i podejmować wszystkie działania z prawdziwą pasją. Uwielbiam mieć swobodę działania na swój własny sposób oraz czuć, że inni ufają mojej wizji i wierzą w mój proces twórczy”.
 2. Czynnik ludzki: „Najbardziej inspirują mnie napotkani ludzie, realizowane projekty i odwiedzane miejsca”.
 3. Sztuka w mediach społecznościowych: „Umieszczanie twórczych treści w mediach społecznościowych stało się formą sztuki. Zdjęcia i filmy tworzone z myślą o publikacji na Instagramie często przypominają małe dzieła sztuki”.

Poznaj twórcze życie Yaniny Trapachkiw Warszawie. 

Pomysły na dzieła Astrid Eudeline często są związane z papierem
Astrid Eudeline – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?

 

Astrid Eudeline to wyjątkowa blogerka pisząca o rękodziele, stylistka mody, autorka animacji poklatkowych, artystka tworząca z papieru oraz autorka książek. Francuska artystka tworzy sztukę i rękodzieło, korzystając zarówno z tradycyjnych, jak i nowatorskich metod.

 1. Podstawy: „Sposób, w jaki rozpoczynam realizację projektu zależy od tego, czy tworzę coś sama, czy z kimś współpracuję. Na przykład zaczynając realizację papierowych dzieł na potrzeby Authentic Beauty Concept, wiedziałam, że powinnam korzystać z papieru w czystych, pastelowych barwach, a rezultat powinien być minimalistyczny i niepowtarzalny”.
 2. Znajdowanie inspiracji: „Na początku zapisuję swoje pomysły i rysuję wstępne szkice. W Internecie szukam inspiracji powiązanych z moimi pomysłami. Często korzystam z Pinteresta i uwielbiam tworzyć mood boardy – dzięki temu mogę zobaczyć różne połączenia kolorów i materiałów”.
 3. Tworzenie sztuki i rękodzieła: „Na końcu rysuję moje pomysły na papierze lub za pomocą komputera, kupuję niezbędne materiały i narzędzia, a gdy mam już wszystko, czego potrzebuję, zaczynam tworzyć”.

Dowiedz się więcej o papierowych dziełach tworzonych przez Astrid Eudeline

Christine Friberg modyfikuje nieco definicję rzemieślnika
Christine Friberg – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?

 

Christine Friberg również nie pasuje do tradycyjnej definicji rzemieślnika. Pochodząca ze Szwecji stylistka mody, konsultantka kreatywna, promotorka klubów i didżejka ma bardzo nowoczesne podejście do tworzenia.

 1. Przewodnictwo: „Od zawsze bardzo dobrze czuję się w roli lidera i uwielbiam wprowadzać zmiany podyktowane własnymi przekonaniami oraz tym, w jakim otoczeniu chcę żyć”.
 2. Bycie inspiracją dla innych: „Według mnie źródłem prawdziwej mocy jest chęć inspirowania innych i pomagania im w odnalezieniu własnej siły do wprowadzania pozytywnych zmian”.
 3. Bycie wzorem dla moich córek: „To, że jestem matką dwóch córek nie jest bez znaczenia. Chcę, aby moje córki wiedziały, że mogą być, kim chcą i robić to, co chcą, a jednocześnie chcę dawać im dobry przykład. Bardzo cieszy mnie świadomość, że są dumne z tego, że podążam własną drogą. Moim marzeniem jest, aby one robiły to samo”.
Ina Lekiewicz poznaje esencję kluczowego składnika receptury jednego z produktów Authentic Beauty Concept
Ina Lekiewicz – jak tworzysz sztukę i rękodzieło?
 

Ina Lekiewicz to pracująca w Londynie fotograf mody i twórczyni własnego magazynu – Unpolished (dosł. nieoszlifowany). Jak wskazuje nazwa, magazyn Iny koncentruje się przede wszystkim na fotografii modowej ukazującej autentyczne piękno – czyli takiej, jaką sama chętnie widziałaby częściej. Dowiedz się, jak wygląda proces tworzenia jej fotografii:

 1. Fotografia analogowa: „Daje mi dużą swobodę i ma w sobie duszę, której brakuje cyfrowym, nazbyt obrobionym zdjęciom”.
 2. Minimalny retusz: „Zawsze staram się ograniczyć retuszowanie zdjęć do minimum i znajdować piękno w naturalnych, kinowych ujęciach”.
 3. Inspiracja: Źródłem inspiracji często są dla Iny codzienne czynności. „Inspirują mnie podróże, sztuka, życie codzienne i spotykani ludzie”.

Jak tworzysz sztukę i rękodzieło? Poprosiliśmy sześcioro członków ruchu #authenticbeautymovement, aby wypowiedzieli się na temat swojego autentycznego sposobu wyrazu

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF