EKSPERCKIE ROZMOWY:

EKSPERCKIE ROZMOWY:

stylistka włosów Linda Shalabi

Community

Linda Shalabi jest chodzącą wizytówką świadczonych przez nią usług. Szwedzka stylistka fryzur jest popularna w nowojorskim świecie mody za sprawą naturalnych, codziennych stylizacji, które sprawiają, że zarówno modelki, jak i wpływowe osoby w branży wyglądają, jakby #takiesięobudziły – tylko lepiej. Jej długie, brązowe włosy podkreślają wyznawaną przez nią filozofię stylizacji: zdrowo, naturalnie i lekko. Doświadczenie zawodowe, własny styl i pozytywne nastawienie sprawiają, że Linda stanowi siłę napędową Ruchu na Rzecz Prawdziwego Piękna, zachęcając wszystkich do wydobywania z siebie wewnętrznego piękna. Tę zasadę zastosowała przy stylizacji Chloe Nguyen i Eriki Palkovicovej  do sesji zdjęciowej w ramach koncepcji prawdziwego piękna, podkreślając fakturę i naturalne piękno włosów każdej modelki. W swojej pracy dziennikarskiej dla Harper’s Bazaar, L’Officiel, Vogue Taiwan i W Magazine również stara się wyrażać dążenie do wydobywania tego, co najlepsze w każdej osobie, którą czesze.

Porozmawialiśmy z Lindą na temat najlepszych sekretów naturalnych włosów i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób osiąga autentyczny wygląd włosów swoich i swoich klientek.

Authentic Beauty Concept: czym jest dla Ciebie autentyczność?

Linda Shalabi: To dla mnie synonim oryginalności, podążania własną ścieżką i życia zgodnie z własnymi zasadami... a one są dla każdego inne. Po prostu, żyj tak, jak podpowiada Ci instynkt. Na przykład ja od zawsze wiedziałam, że chcę zajmować się włosami i modą, więc poszłam w tym kierunku. Dla mnie to właśnie jest życie w zgodzie z samym sobą.

Jak wyrażasz kreatywną autentyczność w swojej pracy?

Można powiedzieć, że moja praca jest często naturalna i prosta. Często, gdy modelka przychodzi do studia, wygląda dla mnie pięknie bez makijażu i fryzury. Czasami wystarczy zrobić krok do tyłu i zdać sobie sprawę z tego, że dziewczyna nie potrzebuje zbyt dużej ingerencji i mieć odwagę, aby nie dać się zwariować. Po prostu zostawić ją w naturalnej wersji. 

Moim zdaniem obecnie moda skłania się w kierunku naturalności i surowości. Innymi słowy chodzi o ukierunkowanie na indywidualność i wydobycie naturalnego piękna z danej osoby oraz pracę nad tym, co już jest zamiast prób odtworzenia czegoś. 

Linda Shalabi Styling

Czy Twój styl zawsze był taki naturalny?

Cóż, lubię naturalne fryzury, ale uważam, że każdy powinien mieć swój styl, a nie każdy lubi naturalne stylizacje, dlaczego więc nie spróbować czegoś innego? Dorastając, eksperymentowałam ze zwariowanymi kolorami i stylizacjami włosów, nosiłam mocny makijaż, ale teraz, gdy jestem starsza, zaczęłam doceniać naturalne piękno. Nie ingeruję zbytnio w naturalny wygląd moich włosów i podoba mi się ten styl. 

Co ma wspólnego naturalne piękno z autentycznym pięknem?

Autentyczne piękno to dla mnie pewność siebie. Niezależnie od tego, czy nosisz teatralny makijaż, czy chodzisz bez makijażu. To nie ma znaczenia pod warunkiem, że czujesz się dobrze w swojej skórze. Dla mnie to jest autentyczne. Nie oceniam osób, które noszą mocny makijaż. Jeśli czują się w nim dobrze, jeśli czują się piękne, to dlaczego nie? 

Linda Shalabi Interview

Czym jest dla Ciebie zredukowany luksus?

Chyba jest koncentracją na tym, co w życiu ważne. Żyjemy w czasach przepełnionych mediami społecznościowymi i materializmem, jednak ani jedno, ani drugie nie jest nic warte, jeśli nie czujesz się dobrze wewnątrz. Dla mnie piękno płynie od wewnątrz. Każdy powinien czuć spokój i być dobrym dla otaczających go ludzi. 

Dbam o siebie, stosuję odżywki do włosów, naturalne maski do włosów oraz robię to, co sprawia, że czuję się dobrze. Medytuję, uprawiam jogę i uważam, że ten rodzaj piękna pochodzi z wnętrza. Jeśli czujesz się dobrze i dbasz o siebie, nie musisz tego robić w nadmiarze „na zewnątrz”.

Jak tworzysz nowoczesną fakturę włosów?

Tworzę lekką fakturę, używając odpowiedniej ilości starannie wyselekcjonowanych produktów. Jeśli chcę, aby włosy były bardziej dynamiczne, lekko kręcę je za pomocą lokówki, a następnie nabłyszczam. Sądzę, że najnowocześniej jest korzystać z tego, co się ma, bez zbędnych komplikacji. 

W jaki sposób wyrażasz osobowość poprzez wyrazistą stylizację?

Podkreślam fakturę włosów danej dziewczyny. Jedna stylizacja nie może pasować do wszystkich. Dla każdej dziewczyny trzeba stosować inne techniki i produkty, ponieważ są to bardzo indywidualne kwestie. 

Wskazówki i rekomendacje Lindy Shalabi:

„Jeśli uważasz, że Twoje włosy są przesuszone i chcesz je rozdzielić, użyj oleju, jak ten, aby wykończyć stylizację”. 

Na kręcone włosy nakładaj odżywkę nawilżająco-oczyszczającą Hydrate Cleansing Conditioner. 

„Nie trzeba używać dużo szamponu, ponieważ włosy kręcone są naturalnie suche. Zbyt częste mycie takich włosów niszczy je, dlatego też warto myć je odżywką oczyszczającą, ponieważ jednocześnie nawilża i oczyszcza włosy”.

Zachowaj lekkość włosów, stosując kosmetyki bez dodatku silikonu i parabenów.

„Zwracam uwagę na to, co znajduje się w produktach do pielęgnacji włosów, ale jeszcze bardziej interesuje mnie to, czego w nich nie ma. Formuły bez silikonu i parabenów zapewniają większą lekkość włosów, nie obciążają ich tak bardzo i nie tworzą warstwy na włosach. 

Między myciami używaj suchego szamponu.

„Myję włosy dwa do trzech razy w tygodniu, a w międzyczasie używam suchego szamponu”.

Więcej o ruchu Authentic Beauty Movement

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF